logo
logo bip
Osoba odpowiedzialna za:
  • wytworzenie informacji: Bartosz Dmochowski
  • wprowadzenie informacji do podstrony BIP: Bartosz Dmochowski (07/09/2015 01:28:50)
  • zaakceptowanie treści informacji: Bartosz Dmochowski (07/09/2015 01:28:50)
  • ostatnią zmianę treści wiadomości: Bartosz Dmochowski (07/09/2015 01:28:50)
OBWIESZCZENIE
BURMISTRZA GMINY
z dnia 1 września 2015 r.
o składach, pełnionych funkcjach oraz godzinach rozpoczęcia pracy Obwodowych Komisji do spraw Referendum
w referendum ogólnokrajowym zarządzonym na dzień 6 września 2015 r.

Obwód nr 1 - Świetlica Wiejska,
ul. Poznańska 78, Czapury

Gizela Springer - Przewodniczący
Katarzyna Frydrychowicz - Zastępca Przewodniczącego
Grażyna Mieszała - Członek
Honorata Woźniak - Członek
Tomasz Woźniak - Członek
Barbara Tomiak - Członek
Jerzy Falbierski - Członek
Elżbieta Kunaj - Członek
Obwód nr 2 - Szkoła Podstawowa,
ul. Poznańska 78, Czapury

Mateusz Woźniak - Przewodniczący
Kinga Kalisz - Zastępca Przewodniczącego
Małgorzata Kasprzyk - Członek
Ryszard Matuszczak - Członek
Katarzyna Giel - Członek
Karolina Bąk - Członek
Magdalena Stefańska - Członek
Obwód nr 3 - Świetlica Wiejska,
ul. Piotrowska 3, Daszewice

Małgorzata Stańczak - Przewodniczący
Irena Bazan - Zastępca Przewodniczącego
Łukasz Lambui - Członek
Agnieszka Woźniak - Członek
Paulina Pawlicka - Członek
Robert Michalski - Członek
Stanisława Młyńczak - Członek
Adam Piwosz - Członek
Obwód nr 4 - Świetlica Wiejska,
ul. Kościelna 3, Rogalinek

Dorota Domagała - Przewodniczący
Anna Różańska - Zastępca Przewodniczącego
Aneta Śliwińska - Członek
Dorota Vormelker - Członek
Marek Woźniak - Członek
Agnieszka Gerke - Członek
Agnieszka Jasińska - Członek
Gabriela Werfel - Członek
Justyna Piosik - Członek
Obwód nr 5 - Zespół Szkół w Rogalinie,
ul. Poznańska 2, Rogalin

Anna Bąk - Przewodniczący
Paweł Jabłecki - Zastępca Przewodniczącego
Łukasz Śliwiński - Członek
Maciej Pawlicki - Członek
Tomasz Palacz - Członek
Bogumiła Walczak - Członek
Przemysław Droszcz - Członek
Cezary Prentki - Członek
Ewelina Dudek - Członek
Obwód nr 6 - Świetlica Wiejska,
ul. Szeroka 3, Mieczewo

Joanna Sobolewska - Przewodniczący
Mariusz Zawartowski - Zastępca Przewodniczącego
Ewa Zalewska - Członek
Małgorzata Karczmarek - Członek
Małgorzata Kaszuba - Członek
Marta Stawik - Członek
Julia Giel - Członek
Marlena Konieczna - Członek
Honorata Przybylska - Członek
Obwód nr 7 - Klub Rolnika,
Sowinki 1C

Ewa Naskręt - Przewodniczący
Magdalena Rembalska - Zastępca Przewodniczącego
Ryszard Kotara - Członek
Justyna Kaczmarek - Członek
Andrzej Kowalski - Członek
Małgorzata Tomczak - Członek
Klara Kurowska - Członek
Wiesław Zgrzeba - Członek
Robert Konieczny - Członek
Obwód nr 8 - Centrum Kształcenia,
ul. Powstańców Wielkopolskich 3, Nowinki

Łukasz Antkowiak - Przewodniczący
Anna Wojnowska - Zastępca Przewodniczącego
Ireneusz Tomaszewski - Członek
Marta Borkowska-Bereta - Członek
Bernadetta Borkowska - Członek
Grzegorz Lewendoski - Członek
Ewa Kopaszewska - Członek
Obwód nr 9 - Szkoła Podstawowa,
ul. Szkolna 19, Pecna

Roman Budziński - Przewodniczący
Monika Kaźmierczak - Zastępca Przewodniczącego
Elena Cieleńska - Członek
Hubert Sroka - Członek
Jakub Jungermann - Członek
Karol Ciężki - Członek
Paulina Rutkowska - Członek
Zdzisława Kurek - Członek
Obwód nr 10 - Szkoła Podstawowa,
ul. Wiejska 43, Krosinko

Bogusław Kapczyński - Przewodniczący
Beata Kacza - Zastępca Przewodniczącego
Aleksandra Andrzejewska - Członek
Jarosław Bilewicz - Członek
Remigiusz Roszak - Członek
Przemysław Pniewski - Członek
Ewa Kowalewska - Członek
Arleta Kowalczyk - Członek
Marzena Glinkowska - Członek
Obwód nr 11 - Zespół Szkół,
ul. Główna 43, Krosno

Joanna Wojciechowska - Przewodniczący
Dominika Głucha - Zastępca Przewodniczącego
Przemysław Raźny - Członek
Mirosława Radek - Członek
Patrycja Jankowska - Członek
Katarzyna Sobolewska - Członek
Adam Szeszuła - Członek
Małgorzata Jankowska - Członek
Krzysztof Janiak - Członek
Obwód nr 12 - Zespół Szkół,
ul. Główna 43, Krosno

Magdalena Wojciechowska - Przewodniczący
Katarzyna Szmyt - Zastępca Przewodniczącego
Michalina Jankowska - Członek
Julia Wojciechowska - Członek
Robert Dymarski - Członek
Agnieszka Domagała - Członek
Radosław Jankowski - Członek
Anna Piotrowska - Członek
Barbara Górna - Członek
Obwód nr 13 - Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy,
ul. Kościelna 2, Mosina

Agnieszka Chrzanowska - Przewodniczący
Bożena Wasielewska - Zastępca Przewodniczącego
Wanda Gąsiorowska - Członek
Kazimierz Stankowiak - Członek
Sylwia Zeidler - Członek
Danuta Tórz - Członek
Małgorzata Olejniczak - Członek
Maja Matusiak-Kapczyńska - Członek
Hanna Barcz - Członek
Obwód nr 14 - Szkoła Podstawowa Nr 1,
ul. Szkolna 1, Mosina

Dobrosława Prentka - Przewodniczący
Violetta Bartnikowska - Zastępca Przewodniczącego
Liliana Gintrowicz - Członek
Michalina Łuczak - Członek
Joanna Walkowiak - Członek
Halina Kuhnke - Członek
Anna Latecka - Członek
Wiesław Gołębiowski - Członek
Ewelina Szykulska - Członek
Obwód nr 15 - Przedszkole Nr 4,
ul. Kasprowicza 28, Mosina

Marianna Janik - Przewodniczący
Monika Kujawska - Zastępca Przewodniczącego
Iwona Tomaszewska - Członek
Adam Kozak - Członek
Aleksandra Kozak - Członek
Zbigniew Kovats - Członek
Danuta Lewendoska - Członek
Hubert Żabiński - Członek
Anna Kreczmer - Członek
Obwód nr 16 - Zespół Szkół,
ul. Krasickiego 16, Mosina

Klaudia Radowicz - Przewodniczący
Magdalena Ptak - Zastępca Przewodniczącego
Rafał Raźny - Członek
Adrian Słoma - Członek
Bartosz Kozak - Członek
Danuta Lipa - Członek
Małgorzata Kaźmierczak - Członek
Józef Wojciechowski - Członek
Urszula Tokarska - Członek
Obwód nr 17 - Mosiński Ośrodek Kultury,
ul. Dworcowa 4, Mosina

Andrzej Raźny - Przewodniczący
Danuta Żabińska-Falbierska - Zastępca Przewodniczącego
Anna Bzdęga - Członek
Adrianna Wasielewska - Członek
Alicja Wendzonka - Członek
Jolanta Szymczak - Członek
Danuta Kreczmer - Członek
Anna Lipa - Członek
Piotr Demuth - Członek
Obwód nr 18 - Przedszkole Nr 2,
ul. Powstańców Wielkopolskich 1, Mosina

Justyna Szwarc-Kudła - Przewodniczący
Hanna Konieczna - Zastępca Przewodniczącego
Anna Kędziora - Członek
Patrycja Palacz - Członek
Grażyna Palacz - Członek
Klaudia Ptaszyńska - Członek
Justyna Matecka - Członek
Małgorzata Kreczmer - Członek
Zofia Michalak - Członek
Obwód nr 19 - Zespół Szkół im. Adama Wodziczki,
ul. Topolowa 2, Mosina

Marlena Plewińska - Przewodniczący
Jacek Dominiak - Zastępca Przewodniczącego
Anetta Krychowska - Członek
Aleksandra Grzemska - Członek
Beata Ratajczak - Członek
Wanda Sikorska - Członek
Adam Janicki - Członek
Zdzisława Drozdowska - Członek
Bożena Grabianowska - Członek
Obwód nr 20 - Zespół Szkół w Mosinie,
ul. Sowiniecka 75, Mosina

Grażyna Dominiak - Przewodniczący
Jagoda Szymańska - Zastępca Przewodniczącego
Przemysław Palacz - Członek
Gizela Bąkowska - Członek
Daria Głuchowska - Członek
Justyna Kopeć - Członek
Danuta Zgrzeba - Członek
Kinga Duszyńska - Członek
Małgorzata Śliwińska - Członek
Obwód nr 21 - Zespół Szkół w Mosinie,
ul. Sowiniecka 75, Mosina

Wiesław Depowski - Przewodniczący
Sylwia Sołtysińska - Zastępca Przewodniczącego
Małgorzata Szymkowiak - Członek
Dominik Szymkowiak - Członek
Zenon Kolendowicz - Członek
Jolanta Kamińska - Członek
Magdalena Banaszak - Członek
Urszula Marciniak - Członek
Sylwia Bartnikowska - Członek
Obwód nr 22 - Szpital w Ludwikowie,
ul. Leśna 1, Ludwikowo

Mieczysław Hemmerling - Przewodniczący
Irena Rybarczyk - Zastępca Przewodniczącego
Karolina Staszak - Członek
Jan Hauke - Członek
Monika Malcherek - Członek
Elżbieta Bogucka - Członek
Marian Nowak - Członek
Sebastian Karalus - Członek
Tomasz Konieczny - Członek

Wszystkie Obwodowe Komisje ds. Referendum, w dniu głosowania, rozpoczynają pracę o godzinie 5.00

 
Osoba odpowiedzialna za:
  • wytworzenie informacji: Bartosz Dmochowski
  • wprowadzenie informacji do podstrony BIP: Bartosz Dmochowski (04/09/2015 17:13:17)
  • zaakceptowanie treści informacji: Bartosz Dmochowski (04/09/2015 17:13:17)
  • ostatnią zmianę treści wiadomości: Bartosz Dmochowski (04/09/2015 17:15:51)
Obwieszczenie
Burmistrza Gminy Mosina
z dnia 26 sierpnia 2015 r.
w sprawie powołania obwodowych komisji ds. referendum
 
Obwód nr 1 - Świetlica Wiejska, ul. Poznańska 78, Czapury
L.p.:
Imię
Nazwisko
Miejscowość
Nazwa organu zgłaszającego
1
Gizela
Springer
Mosina
Platforma Obywatelska RP
2
Grażyna
Mieszała
Krosno
Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona
3
Honorata
Woźniak
Mosina
Szansa dla Gmin
4
Tomasz
Woźniak
Mosina
Prawo i Sprawiedliwość
5
Barbara
Tomiak
Czapury
Sojusz Lewicy Demokratycznej
6
Jerzy
Falbierski
Mosina
Polskie Stronnictwo Ludowe
7
Elżbieta
Kunaj
Mosina
Stowarzyszenie Patriotyczne i Samorządowe "Ojczyzna Rodzina Sprawiedliwość"
8
Katarzyna
Frydrychowicz
Mosina
Burmistrz Gminy Mosina
Obwód nr 2 - Szkoła Podstawowa, ul. Poznańska 78, Czapury
L.p.:
Imię
Nazwisko
Miejscowość
Nazwa organu zgłaszającego
1
Małgorzata
Kasprzyk
Mosina
Platforma Obywatelska RP
2
Mateusz
Woźniak
Mosina
Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona
3
Kinga
Kalisz
Mosina
Szansa dla Gmin
4
Ryszard
Matuszczak
Mosina
Prawo i Sprawiedliwość
5
Katarzyna
Giel
Krosno
Sojusz Lewicy Demokratycznej
6
Karolina
Bąk
Mosina
Stowarzyszenie Patriotyczne i Samorządowe "Ojczyzna Rodzina Sprawiedliwość"
7
Magdalena
Stefańska
Wiórek
Burmistrz Gminy Mosina
Obwód nr 3 - Świetlica Wiejska, ul. Piotrowska 3, Daszewice
L.p.:
Imię
Nazwisko
Miejscowość
Nazwa organu zgłaszającego
1
Łukasz
Lambui
Mosina
Platforma Obywatelska RP
2
Agnieszka
Woźniak
Rogalin
Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona
3
Paulina
Pawlicka
Rogalin
Szansa dla Gmin
4
Robert
Michalski
Mosina
Prawo i Sprawiedliwość
5
Stanisława
Młyńczak
Rogalinek
Sojusz Lewicy Demokratycznej
6
Adam
Piwosz
Drużyna
Polskie Stronnictwo Ludowe
7
Irena
Bazan
Mosina
Stowarzyszenie Patriotyczne i Samorządowe "Ojczyzna Rodzina Sprawiedliwość"
8
Małgorzata
Stańczak
Baranowo
Burmistrz Gminy Mosina
Obwód nr 4 - Świetlica Wiejska, ul. Kościelna 3, Rogalinek
L.p.:
Imię
Nazwisko
Miejscowość
Nazwa organu zgłaszającego
1
Aneta
Śliwińska
Krosno
Platforma Obywatelska RP
2
Dorota
Vormelker
Dymaczewo Stare
Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona
3
Marek
Woźniak
Rogalin
Szansa dla Gmin
4
Anna
Różańska
Rogalin
Prawo i Sprawiedliwość
5
Dorota
Domagała
Rogalinek
Sojusz Lewicy Demokratycznej
6
Agnieszka
Gerke
Rogalinek
Polskie Stronnictwo Ludowe
7
Agnieszka
Jasińska
Krosinko
Stowarzyszenie Patriotyczne i Samorządowe "Ojczyzna Rodzina Sprawiedliwość"
8
Gabriela
Werfel
Rogalinek
Fundacja Aktywności Lokalnej
9
Justyna
Piosik
Poznań
Burmistrz Gminy Mosina
Obwód nr 5 - Zespół Szkół w Rogalinie, ul. Poznańska 2, Rogalin
L.p.:
Imię
Nazwisko
Miejscowość
Nazwa organu zgłaszającego
1
Łukasz
Śliwiński
Krosno
Platforma Obywatelska RP
2
Maciej
Pawlicki
Wiórek
Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona
3
Tomasz
Palacz
Mosina
Szansa dla Gmin
4
Bogumiła
Walczak
Świątniki
Prawo i Sprawiedliwość
5
Przemysław
Droszcz
Krosno
Sojusz Lewicy Demokratycznej
6
Paweł
Jabłecki
Rogalin
Polskie Stronnictwo Ludowe
7
Cezary
Prentki
Mosina
Stowarzyszenie Patriotyczne i Samorządowe "Ojczyzna Rodzina Sprawiedliwość"
8
Ewelina
Dudek
Rogalinek
Fundacja Aktywności Lokalnej
9
Anna
Bąk
Rogalinek
Burmistrz Gminy Mosina
Obwód nr 6 - Świetlica Wiejska, ul. Szeroka 3, Mieczewo
L.p.:
Imię
Nazwisko
Miejscowość
Nazwa organu zgłaszającego
1
Ewa
Zalewska
Mosina
Platforma Obywatelska RP
2
Małgorzata
Karczmarek
Mosina
Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona
3
Małgorzata
Kaszuba
Mosina
Szansa dla Gmin
4
Marta
Stawik
Świątniki
Prawo i Sprawiedliwość
5
Julia
Giel
Krosno
Sojusz Lewicy Demokratycznej
6
Mariusz
Zawartowski
Drużyna
Polskie Stronnictwo Ludowe
7
Marlena
Konieczna
Krosno
Fundacja Kisiela
8
Joanna
Sobolewska
Krosno
Stowarzyszenie Patriotyczne i Samorządowe "Ojczyzna Rodzina Sprawiedliwość"
9
Honorata
Pzybylska
Krosno
Burmistrz Gminy Mosina
Obwód nr 7 - Klub Rolnika, Sowinki 1C
L.p.:
Imię
Nazwisko
Miejscowość
Nazwa organu zgłaszającego
1
Ryszard
Kotara
Mosina
Platforma Obywatelska RP
2
Justyna
Kaczmarek
Mosina
Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona
3
Andrzej
Kowalski
Mosina
Szansa dla Gmin
4
Małgorzata
Tomczak
Mosina
Prawo i Sprawiedliwość
5
Ewa
Naskręt
Mosina
Sojusz Lewicy Demokratycznej
6
Klara
Kurowska
Sowinki
Polskie Stronnictwo Ludowe
7
Wiesław
Zgrzeba
Mosina
Stowarzyszenie Patriotyczne i Samorządowe "Ojczyzna Rodzina Sprawiedliwość"
8
Robert
Konieczny
Mosina
Ruch Obrony Obywateli
9
Magdalena
Rembalska
Mosina
Burmistrz Gminy Mosina
Obwód nr 8 - Centrum Kształcenia, ul. Powstańców Wielkopolskich 3, Nowinki
L.p.:
Imię
Nazwisko
Miejscowość
Nazwa organu zgłaszającego
1
Ireneusz
Tomaszewski
Mosina
Platforma Obywatelska RP
2
Marta
Borkowska-Bereta
Krosinko
Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona
3
Bernadetta
Borkowska
Krosinko
Szansa dla Gmin
4
Łukasz
Antkowiak
Drużyna
Prawo i Sprawiedliwość
5
Grzegorz
Lewendoski
Mosina
Sojusz Lewicy Demokratycznej
6
Ewa
Kopaszewska
Mosina
Stowarzyszenie Patriotyczne i Samorządowe "Ojczyzna Rodzina Sprawiedliwość"
7
Anna
Wojnowska
Mosina
Burmistrz Gminy Mosina
Obwód nr 9 - Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 19, Pecna
L.p.:
Imię
Nazwisko
Miejscowość
Nazwa organu zgłaszającego
1
Elena
Cieleńska
Pecna
Platforma Obywatelska RP
2
Hubert
Sroka
Mosina
Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona
3
Monika
Kaźmierczak
Mosina
Szansa dla Gmin
4
Jakub
Jungermann
Mosina
Prawo i Sprawiedliwość
5
Roman
Budzińśki
Pecna
Sojusz Lewicy Demokratycznej
6
Karol
Ciężki
Pecna
Polskie Stronnictwo Ludowe
7
Paulina
Rutkowska
Mosina
Stowarzyszenie Patriotyczne i Samorządowe "Ojczyzna Rodzina Sprawiedliwość"
8
Zdzisława
Kurek
Pecna
Burmistrz Gminy Mosina
Obwód nr 10 - Szkoła Podstawowa, ul. Wiejska 43, Krosinko
L.p.:
Imię
Nazwisko
Miejscowość
Nazwa organu zgłaszającego
1
Beata
Kacza
Krosinko
Platforma Obywatelska RP
2
Aleksandra
Andrzejewska
Krosinko
Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona
3
Jarosław
Bilewicz
Mosina
Szansa dla Gmin
4
Bogusław
Kapczyński
Mosina
Prawo i Sprawiedliwość
5
Remigiusz
Roszak
Krosno
Sojusz Lewicy Demokratycznej
6
Przemysław
Pniewski
Krosinko
Polskie Stronnictwo Ludowe
7
Ewa
Kowalewska
Mosina
Stowarzyszenie Patriotyczne i Samorządowe "Ojczyzna Rodzina Sprawiedliwość"
8
Arleta
Kowalczyk
Mosina
Fundacja Aktywności Lokalnej
9
Marzena
Glinkowska
  Burmistrz Gminy Mosina
Obwód nr 11 - Zespół Szkół, ul. Główna 43, Krosno
L.p.:
Imię
Nazwisko
Miejscowość
Nazwa organu zgłaszającego
1
Przemysław
Raźny
Mosina
Platforma Obywatelska RP
2
Mirosława
Radek
Mosina
Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona
3
Patrycja
Jankowska
Rogalinek
Szansa dla Gmin
4
Katarzyna
Sobolewska
Krosno
Prawo i Sprawiedliwość
5
Adam
Szeszuła
Mosina
Sojusz Lewicy Demokratycznej
6
Dominika
Głucha
Drużyna
Polskie Stronnictwo Ludowe
7
Joanna
Wojciechowska
Mosina
Stowarzyszenie Patriotyczne i Samorządowe "Ojczyzna Rodzina Sprawiedliwość"
8
Małgorzata
Jankowska
Krosno
Fundacja Aktywności Lokalnej
9
Krzysztof
Janiak
Pecna
Burmistrz Gminy Mosina
Obwód nr 12 - Zespół Szkół, ul. Główna 43, Krosno
L.p.:
Imię
Nazwisko
Miejscowość
Nazwa organu zgłaszającego
1
Michalina
Jankowska
Mosina
Platforma Obywatelska RP
2
Julia
Wojciechowska
Mosina
Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona
3
Katarzyna
Szmyt
Mosina
Prawo i Sprawiedliwość
4
Robert
Dymarski
Mosina
Sojusz Lewicy Demokratycznej
5
Agnieszka
Domagała
Pecna
Polskie Stronnictwo Ludowe
6
Magdalena
Wojciechowska
Mosina
Stowarzyszenie Patriotyczne i Samorządowe "Ojczyzna Rodzina Sprawiedliwość"
7
Radosław
Jankowski
Krosno
Fundacja Aktywności Lokalnej
8
Anna
Piotrowska
Mosina
Fundacja Kisiela
9
Barbara
Górna
Mosina
Burmistrz Gminy Mosina
Obwód nr 13 - Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy,
ul. Kościelna 2, Mosina
L.p.:
Imię
Nazwisko
Miejscowość
Nazwa organu zgłaszającego
1
Wanda
Gąsiorowska
Mosina
Platforma Obywatelska RP
2
Kazimierz
Stankowiak
Mosina
Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona
3
Bożena
Wasielewska
Mosina
Szansa dla Gmin
4
Sylwia
Zeidler
Krosno
Prawo i Sprawiedliwość
5
Danuta
Tórz
Mosina
Sojusz Lewicy Demokratycznej
6
Małgorzata
Olejniczak
Mosina
Polskie Stronnictwo Ludowe
7
Maja
Matusiak-Kapczyńska
Mosina
Stowarzyszenie Patriotyczne i Samorządowe "Ojczyzna Rodzina Sprawiedliwość"
8
Agnieszka
Chrzanowska
Mosina
Ruch Obrony Obywateli
9
Hanna
Barcz
Mosina
Burmistrz Gminy Mosina
Obwód nr 14 - Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Szkolna 1, Mosina
L.p.:
Imię
Nazwisko
Miejscowość
Nazwa organu zgłaszającego
1
Liliana
Gintrowicz
Mosina
Platforma Obywatelska RP
2
Michalina
Łuczak
Mosina
Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona
3
Joanna
Walkowiak
Mosina
Szansa dla Gmin
4
Halina
Kuhnke
Mosina
Prawo i Sprawiedliwość
5
Anna
Latecka
Mosina
Sojusz Lewicy Demokratycznej
6
Wiesław
Gołębiowski
Mosina
Polskie Stronnictwo Ludowe
7
Dobrosława
Prentka
Mosina
Stowarzyszenie Patriotyczne i Samorządowe "Ojczyzna Rodzina Sprawiedliwość"
8
Violetta
Bartnikowska
Mosina
Ruch Obrony Obywateli
9
Ewelina
Szykulska
Mosina
Burmistrz Gminy Mosina
Obwód nr 15 - Przedszkole Nr 4, ul. Kasprowicza 28, Mosina
L.p.:
Imię
Nazwisko
Miejscowość
Nazwa organu zgłaszającego
1
Iwona
Tomaszewska
Mosina
Platforma Obywatelska RP
2
Adam
Kozak
Mosina
Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona
3
Aleksandra
Kozak
Mosina
Szansa dla Gmin
4
Zbigniew
Kovats
Mosina
Prawo i Sprawiedliwość
5
Danuta
Lewendoska
Mosina
Sojusz Lewicy Demokratycznej
6
Hubert
Żabiński
Mosina
Polskie Stronnictwo Ludowe
7
Anna
Kreczmer
Mosina
Stowarzyszenie Patriotyczne i Samorządowe "Ojczyzna Rodzina Sprawiedliwość"
8
Monika
Kujawska
Mosina
Fundacja Aktywności Lokalnej
9
Marianna
Janik
Mosina
Burmistrz Gminy Mosina
Obwód nr 16 - Zespół Szkół, ul. Krasickiego 16, Mosina
L.p.:
Imię
Nazwisko
Miejscowość
Nazwa organu zgłaszającego
1
Rafał
Raźny
Mosina
Platforma Obywatelska RP
2
Adrian
Słoma
Krosinko
Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona
3
Bartosz
Kozak
Mosina
Szansa dla Gmin
4
Danuta
Lipa
Mosina
Prawo i Sprawiedliwość
5
Klaudia
Radowicz
Mosina
Sojusz Lewicy Demokratycznej
6
Małgorzata
Kaźmierczak
Mosina
Polskie Stronnictwo Ludowe
7
Józef
Wojciechowski
Mosina
Stowarzyszenie Patriotyczne i Samorządowe "Ojczyzna Rodzina Sprawiedliwość"
8
Urszula
Tokarska
Mosina
Ruch Obrony Obywateli
9
Magdalena
Ptak
Mosina
Burmistrz Gminy Mosina
Obwód nr 17 - Mosiński Ośrodek Kultury, ul. Dworcowa 4, Mosina
L.p.:
Imię
Nazwisko
Miejscowość
Nazwa organu zgłaszającego
1
Andrzej
Raźny
Krosno
Platforma Obywatelska RP
2
Anna
Bzdęga
Mosina
Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona
3
Adrianna
Wasielewska
Mosina
Szansa dla Gmin
4
Alicja
Wendzonka
Świątniki
Prawo i Sprawiedliwość
5
Jolanta
Szymczak
Mosina
Sojusz Lewicy Demokratycznej
6
Danuta
Żabińska-Falbierska
Mosina
Polskie Stronnictwo Ludowe
7
Danuta
Kreczmer
Mosina
Stowarzyszenie Patriotyczne i Samorządowe "Ojczyzna Rodzina Sprawiedliwość"
8
Anna
Lipa
Mosina
Ruch Obrony Obywateli
9
Piotr
Demuth
Mosina
Burmistrz Gminy Mosina
Obwód nr 18 - Przedszkole Nr 2,
ul. Powstańców Wielkopolskich 1, Mosina
L.p.:
Imię
Nazwisko
Miejscowość
Nazwa organu zgłaszającego
1
Anna
Kędziora
Mosina
Platforma Obywatelska RP
2
Patrycja
Palacz
Mosina
Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona
3
Grażyna
Palacz
Mosina
Szansa dla Gmin
4
Klaudia
Ptaszyńska
Drużyna
Prawo i Sprawiedliwość
5
Justyna
Szwarc-Kudła
Mosina
Sojusz Lewicy Demokratycznej
6
Justyna
Matecka
Żabinko
Polskie Stronnictwo Ludowe
7
Małgorzata
Kreczmer
Mosina
Stowarzyszenie Patriotyczne i Samorządowe "Ojczyzna Rodzina Sprawiedliwość"
8
Hanna
Konieczna
Mosina
Ruch Obrony Obywateli
9
Zofia
Michalak
Mosina
Burmistrz Gminy Mosina
Obwód nr 19 - Zespół Szkół im. Adama Wodziczki,
ul. Topolowa 2, Mosina
L.p.:
Imię
Nazwisko
Miejscowość
Nazwa organu zgłaszającego
1
Jacek
Dominiak
Mosina
Platforma Obywatelska RP
2
Anetta
Krychowska
Mosina
Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona
3
Aleksandra
Grzemska
Mosina
Szansa dla Gmin
4
Beata
Ratajczak
Krosno
Prawo i Sprawiedliwość
5
Wanda
Sikorska
Mosina
Sojusz Lewicy Demokratycznej
6
Adam
Janicki
Nowinki
Polskie Stronnictwo Ludowe
7
Zdzisława
Drozdowska
Mosina
Stowarzyszenie Patriotyczne i Samorządowe "Ojczyzna Rodzina Sprawiedliwość"
8
Marlena
Plewińska
Mosina
Ruch Obrony Obywateli
9
Bożena Grabianowska Mosina Burmistrz Gminy Mosina
Obwód nr 20 - Zespół Szkół w Mosinie, ul. Sowiniecka 75, Mosina
L.p.:
Imię
Nazwisko
Miejscowość
Nazwa organu zgłaszającego
1
Grażyna
Dominiak
Mosina
Platforma Obywatelska RP
2
Przemysław
Palacz
Mosina
Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona
3
Jagoda
Szymańska
Mosina
Szansa dla Gmin
4
Gizela
Bąkowska
Mosina
Prawo i Sprawiedliwość
5
Daria
Głuchowska
Mosina
Sojusz Lewicy Demokratycznej
6
Justyna
Kopeć
Krosno
Polskie Stronnictwo Ludowe
7
Danuta
Zgrzeba
Mosina
Stowarzyszenie Patriotyczne i Samorządowe "Ojczyzna Rodzina Sprawiedliwość"
8
Kinga
Duszyńska
Mosina
Ruch Obrony Obywateli
9
Dariusz
Madej
Mosina
Burmistrz Gminy Mosina
Obwód nr 21 - Zespół Szkół w Mosinie, ul. Sowiniecka 75, Mosina
L.p.:
Imię
Nazwisko
Miejscowość
Nazwa organu zgłaszającego
1
Sylwia
Sołtysińska
Jeziory
Platforma Obywatelska RP
2
Małgorzata
Szymkowiak
Mosina
Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona
3
Dominik
Szymkowiak
Mosina
Szansa dla Gmin
4
Zenon
Kolendowicz
Mosina
Prawo i Sprawiedliwość
5
Jolanta
Kamińska
Mosina
Sojusz Lewicy Demokratycznej
6
Magdalena
Banaszak
Pecna
Polskie Stronnictwo Ludowe
7
Urszula
Marciniak
Mosina
Stowarzyszenie Patriotyczne i Samorządowe "Ojczyzna Rodzina Sprawiedliwość"
8
Sylwia
Bartnikowska
Mosina
Ruch Obrony Obywateli
9
Wiesław
Depowski
Mosina
Burmistrz Gminy Mosina
Obwód nr 22 - Szpital w Ludwikowie, ul. Leśna 1, Ludwikowo
L.p.:
Imię
Nazwisko
Miejscowość
Nazwa organu zgłaszającego
1
Karolina
Staszak
Mosina
Platforma Obywatelska RP
2
Jan
Hauke
Mosina
Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona
3
Monika
Malcherek
Mosina
Szansa dla Gmin
4
Elżbieta
Bogucka
Mosina
Prawo i Sprawiedliwość
5
Irena
Rybarczyk
Mosina
Sojusz Lewicy Demokratycznej
6
Marian
Nowak
Mosina
Polskie Stronnictwo Ludowe
7
Sebastian
Karalus
Krosno
Stowarzyszenie Patriotyczne i Samorządowe "Ojczyzna Rodzina Sprawiedliwość"
8
Tomasz
Konieczny
Mosina
Ruch Obrony Obywateli
9
Mieczysław
Hemmerling
Mosina
Burmistrz Gminy Mosina


 

Osoba odpowiedzialna za:
  • wytworzenie informacji: Bartosz Dmochowski
  • wprowadzenie informacji do podstrony BIP: Bartosz Dmochowski (17/08/2015 16:54:38)
  • zaakceptowanie treści informacji: Bartosz Dmochowski (17/08/2015 16:54:38)
  • ostatnią zmianę treści wiadomości: Bartosz Dmochowski (26/08/2015 14:18:53)
OBWIESZCZENIE
Burmistrza Gminy Mosina
z dnia 24 lipca 2015 r.

            Na podstawie art. 6 ust. 5 ustawy z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym, oraz art. 16 §1 ust. 3 i 4 Kodeksu Wyborczego, w zw. z art. 92 ustawy z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym podaje się do publicznej wiadomości informację o numerach i granicach obwodów głosowania oraz o wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji do spraw referendum, w tym o lokalach komisji do spraw referendum dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych, a także o możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika w referendum ogólnokrajowym zarządzonym na dzień 6 września 2015 r.

Nr obwodu
Granice obwodu głosowania
Siedziba
Obwodowej Komisji Wyborczej

1
CZAPURY.
Świetlica Wiejska,
ul. Poznańska 78, Czapury
tel. 618-939-567
2
BABKI, GŁUSZYNA LEŚNA, KUBALIN, WIÓREK.
Szkoła Podstawowa,
ul. Poznańska 78, Czapury
tel. 618-939-567
3
DASZEWICE.
Świetlica Wiejska,
ul. Piotrowska 3, Daszewice
tel. 517-796-503
4
ROGALINEK, SASINOWO.
Świetlica Wiejska,
ul. Kościelna 3, Rogalinek
tel. 500-259-953
5
ROGALIN, ŚWIĄTNIKI.
Zespół Szkół w Rogalinie,
ul. Poznańska 2, Rogalin
tel. 618-930-804
(lokal przystosowany dla osób niepełnosprawnych
oraz wyznaczony do głosowania korespondencyjnego)

6
MIECZEWO, RADZEWICE.
Świetlica Wiejska,
ul. Szeroka 3, Mieczewo
tel. 517-796-506
7
BARANOWO, BARANÓWKO, BOGULIN, KRAJKOWO, SOWINIEC, SOWINKI, ŻABINKO.
Klub Rolnika
Sowinki 1C
tel. 530-017-261
8
BOLESŁAWIEC, BORKOWICE, DRUŻYNA, DYMACZEWO NOWE, NOWINKI.
Centrum Kształcenia,
ul. Powstańców
Wielkopolskich 3, Nowinki
tel. 510-064-010
9
KONSTANTYNOWO, PECNA.
Szkoła Podstawowa,
ul. Szkolna 19, Pecna
tel. 618-192-983
10
DYMACZEWO STARE, JEZIORY, KROSINKO, LUDWIKOWO, MOSINA ulice: Alfreda Szklarskiego, Aliny i Czesława Centkiewicz, Bronisława Malinowskiego, Feliksa Stamma, Gabrieli Zapolskiej, Huberta Wagnera, Ireny Jurgielewiczowej, Janusza Domagalika, Janusza Kusocińskiego, Jeziorna, Kazimiery Iłłakowiczówny, Kazimierza Górskiego, Konopnickiej (od Orzeszkowej do granic miasta), Kornela Makuszyńskiego, Krańcowa, Mariana Brandysa, Marii Kownackiej, Marii Kuncewiczowej, Władysława Komara.
Szkoła Podstawowa,
ul. Wiejska 43, Krosinko
tel. 618-132-657
11
KROSNO, ulice: Główna, Graniczna, Jasna, Jesienna, Krosińska, Leśna, Nadleśna, Piaskowa, Pogodna, Przemysłowa, Rzemieślnicza, Słoneczna, Sosnowa, Tęczowa, Tylna (od Piaskowej do Jesiennej), Wiosenna, Zielona, Żwirowa.
Zespół Szkół,
ul. Główna 43, Krosno
tel. 618-136-585
(lokal przystosowany dla osób niepełnosprawnych
oraz wyznaczony do głosowania korespondencyjnego)
12
KROSNO, ulice: Boczna, Krótka, Miodowa, Nektarowa, Olszynkowa, Osiedle Miodowe, Osiedle Olszynka, Polna, Tylna (od Bocznej do Piaskowej).
Zespół Szkół,
ul. Główna 43, Krosno
tel. 618-136-585
(lokal przystosowany dla osób niepełnosprawnych
oraz wyznaczony do głosowania korespondencyjnego)

13
MOSINA, ulice: Dworcowa, Farbiarska, Garbarska, Kilińskiego (od Słowackiego do Szosy Poznańskiej), Kolejowa (od Sowinieckiej do Śremskiej), Kościelna, Kościuszki, Krotowskiego
(od Mostowej do pl. 20 Października), Mostowa, Niezłomnych, Nowa, Plac 20 Października, Poznańska, Rzeczna, Słowackiego, Sowiniecka (od Farbiarskiej do torów kolejowych), Spokojna, Szkolna, Śremska (od Wawrzyniaka do torów kolejowych), Tylna, Wawrzyniaka, Wąska.
Specjalny Ośrodek
Szkolno - Wychowawczy,
ul. Kościelna 2, Mosina
tel. 618-132-469
14
MOSINA, ulice: Cedrowa, Chodkiewicza, Chopina, Czajkowskiego, Czarnokurz, Gajowa,
Jana Matejki, Kopernika, Leśna, Mariana Obsta, Modrzewiowa, Mokra, Moniuszki, Nizinna, Nowowiejskiego, Osiedlowa, Paderewskiego, Piotra Mocka, Platanowa, Poniatowskiego, Rzeczypospolitej Mosińskiej, Studzienna, Szosa Poznańska (od Poniatowskiego do granic miasta), Szyszkowa, Świerkowa, Wieniawskiego, Wincentego Różańskiego, Wodna, Wysoka, Zieleniec.
Szkoła Podstawowa Nr 1,
ul. Szkolna 1, Mosina
tel. 618-132-239
(lokal przystosowany dla osób niepełnosprawnych
oraz wyznaczony do głosowania korespondencyjnego)

15
MOSINA, ulice: Akacjowa, Cisowa, Dębowa, Długa, Grabowa, Jaworowa, Jesionowa, Jodłowa, Kasprowicza, Kasztanowa, Kolejowa (od Śremskiej do Leszczyńskiej), Leszczyńska, Ogrodowa, Torowa.
Przedszkole Nr 4,
ul. Kasprowicza 28, Mosina
tel. 618-132-671
16
MOSINA, ulice: Adama Asnyka, Aleksandra Gierymskiego, Artura Grottgera, Bolesława Chrobrego,
Bolesława Krzywoustego, Bolesława Śmiałego, Bukowa, Głogowa, Henryka Siemiradzkiego,
Jacka Malczewskiego, Jana Cybisa, Jarzynowa, Józefa Chełmońskiego, Juliana Fałata,
Juliana Ursyna Niemcewicza, Kalinowa, Kanałowa, Katarzyny Kobro, Kazimierza Jagiellończyka, Kazimierza Odnowiciela, Kazimierza Wielkiego, Krasickiego, Królowej Jadwigi,
Leona Wyczółkowskiego, Łazienna, Mieszka I, Olchowa, Skryta, Stanisława Wyspiańskiego,
Stefana Batorego, Strzałowa, Strzelecka, Wierzbowa, Władysława Łokietka,
Władysława Strzemińskiego, Wojciecha Kossaka, Zofii Stryjeńskiej.
Zespół Szkół,
ul. Krasickiego 16, Mosina
tel. 618-132-381
(lokal przystosowany dla osób niepełnosprawnych
oraz wyznaczony do głosowania korespondencyjnego)

17
MOSINA, ulice: Czwartaków, Jasna, Klonowa, Krosińska, Kwiatowa, Podgórna, Ptasia, Słoneczna, Sosnowa, Stanisława Lema, Szpakowa, Śremska (od torów kolejowych do granic miasta), Wrzosowa, Wybickiego.
Mosiński Ośrodek Kultury,
ul. Dworcowa 4, Mosina
tel. 618-132-909
(lokal przystosowany dla osób niepełnosprawnych
oraz wyznaczony do głosowania korespondencyjnego)

18
MOSINA, ulice: 25 Stycznia, Aleksandra Fredry, Budzyńska, Fiedlera, Harcerska, Henryka Łasaka, Kilińskiego (od Mickiewicza do Szosy Poznańskiej), Kołłątaja, Konopnickiej (od Budzyńskiej do Orzeszkowej), Krotowskiego (od Mostowej do Budzyńskiej), Krótka, Mickiewicza, Orzeszkowej, Powstańców Wielkopolskich, Pożegowska, Prusa, Reja, Reymonta, Sienkiewicza, Skrzynecka, Spacerowa, Stanisława Marusarza, Szosa Poznańska (od Mostowej do Poniatowskiego), Tadeusza Ślusarskiego, Wiejska.
Przedszkole Nr 2,
ul. Powstańców Wielkopolskich 1, Mosina
tel. 618-132-230
19
MOSINA, ulice: Agrestowa, Czarnieckiego, Morelowa, Obrzańska, Sowiniecka (północna strona od torów do Topolowej), Sowińskiego (od Topolowej do torów kolejowych), Śliwkowa, Targowa, Wiatrowa.
Zespół Szkół im. Adama Wodziczki,
ul. Topolowa 2, Mosina
tel. 618-132-922
20
MOSINA, ulice: Brzoskwiniowa, Brzozowa, Czereśniowa (numery parzyste od Gruszkowej do Targowej oraz wszystkie numery nieparzyste), Gruszkowa, Jabłkowa, Jagodowa, Łąkowa, Piaskowa, Porzeczkowa, Poziomkowa, Skrajna, Sowińskiego (od Topolowej do Marcinkowskiego), Topolowa, Wiśniowa.
Zespół Szkół w Mosinie,
ul. Sowiniecka 75, Mosina
tel. 618-136-717
(lokal przystosowany dla osób niepełnosprawnych
oraz wyznaczony do głosowania korespondencyjnego)

21
MOSINA, ulice: Bruno Schulza, Cypriana Kamila Norwida, Czereśniowa (numery parzyste
od Sowinieckiej do Gruszkowej), Dembowskiego, Gałczyńskiego, Jana Brzechwy,
Janiny Porazińskiej, Jarosława Iwaszkiewicza, Juliana Tuwima, Leopolda Staffa, Leśmiana, Marcinkowskiego, Marii Dąbrowskiej, Sowiniecka (północna strona: od Topolowej do granic miasta; południowa strona: od torów kolejowych do granic miasta), Tadeusza Boya-Żeleńskiego,
Wiosny Ludów, Witolda Gombrowicza, Zofii Nałkowskiej, Żeromskiego.
Zespół Szkół w Mosinie,
ul. Sowiniecka 75, Mosina
tel. 618-136-717
(lokal przystosowany dla osób niepełnosprawnych
oraz wyznaczony do głosowania korespondencyjnego)

22
Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów -
Szpital w Ludwikowie (obwód zamknięty, dostępny tylko dla pacjentów Szpitala).
Szpital,
ul. Leśna 1, Ludwikowo
tel. 618-132-831
 
  • Referendum odbędzie się w dniu 6 września 2015 r. między godziną 6.00 a 22.00 bez przerwy.
  • Informuję, że wyborca niepełnosprawny o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz wyborca, który najpóźniej w dniu referendum kończy 75 lat, może udzielić pełnomocnictwa do głosowania w jego imieniu. Wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa należy złożyć do Burmistrza Gminy Mosina do dnia 28 sierpnia 2015 r.
  • Każda osoba uprawniona do udziału w referendum (w tym osoba niepełnosprawna), jeżeli złoży pisemny wniosek wniesiony do urzędu gminy najpóźniej w 5 dniu przed dniem referendum tj. do dnia 1 września 2015 r., jest dopisywana do spisu osób uprawnionych do udziału w referendum w wybranym przez siebie obwodzie głosowania na obszarze gminy w której stale zamieszkuje lub w której będzie przebywać w dniu referendum.
  • Każdy wyborca może zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille'a, Burmistrzowi Gminy Mosina, najpóźniej do dnia 24 sierpnia 2015 r. W przypadku głosowania korespondencyjnego, głosowanie za pośrednictwem pełnomocnika oraz na podstawie zaświadczenia jest wyłączone.
  • Burmistrz Gminy Mosina, zawiadamia również, że został sporządzony spis wyborców, który będzie udostępniony do wglądu w Urzędzie Miejskim w Mosinie, pl. 20 Października 1 - Referat Spraw Obywatelskich, pokój nr 117 w okresie od 17 sierpnia 2015 r. do 29 sierpnia 2015 r.
Osoba odpowiedzialna za:
  • wytworzenie informacji: Bartosz Dmochowski
  • wprowadzenie informacji do podstrony BIP: Bartosz Dmochowski (17/08/2015 22:28:37)
  • zaakceptowanie treści informacji: Bartosz Dmochowski (17/08/2015 22:32:24)
  • ostatnią zmianę treści wiadomości: Bartosz Dmochowski (17/08/2015 22:32:24)
OBWIESZCZENIE
Burmistrza Gminy Mosina
z dnia 24 lipca 2015 r.
o miejscach przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń referendalnych, plakatów i haseł dotyczących referendum w referendum ogólnokrajowym, zarządzonym na dzień 6 września 2015 r.
 
 
Na podstawie art. 114 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks Wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 112 z późn. zm.) podaje się do publicznej wiadomości wykaz miejsc na terenie Gminy Mosina, przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń referendalnych, plakatów i haseł dotyczących referendum, w referendum ogólnokrajowym zarządzonym na dzień 6 września 2015 r.:
1.     Słup ogłoszeniowy na pl. 20 Października w Mosinie;
2.     Słup ogłoszeniowy na ul. Dworcowej w Mosinie;
3.     Zewnętrzna powierzchnia ogrodzenia (z wyłączeniem bramy) Stadionu sportowego w Mosinie na ul. Konopnickiej 29;
4.     Metalowa balustrada oddzielająca górną i dolną płytę targowiska na ul. Farbiarskiej w Mosinie.

Osoba odpowiedzialna za:
  • wytworzenie informacji: Bartosz Dmochowski
  • wprowadzenie informacji do podstrony BIP: Bartosz Dmochowski (17/08/2015 22:33:32)
  • zaakceptowanie treści informacji: Bartosz Dmochowski (17/08/2015 22:33:32)
  • ostatnią zmianę treści wiadomości: Bartosz Dmochowski (17/08/2015 22:33:32)
POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

z dnia 17 czerwca 2015 r.
o zarządzeniu ogólnokrajowego referendum.

Na podstawie art. 125 ust. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz art. 60 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym (Dz. U. z 2015 r. poz. 318) stanowi się, co następuje:
§ 1. Zarządzam ogólnokrajowe referendum w sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa.
§ 2. Pytania w referendum mają następujące brzmienie:
Pytanie pierwsze: "Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?".
Pytanie drugie: "Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?".
Pytanie trzecie: "Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?".
§ 3. Referendum wyznacza się na dzień 6 września 2015 r.
§ 4. Na karcie do głosowania w referendum zamieszcza się następujące wyjaśnienia dotyczące przedmiotu referendum:
"Udzielenie odpowiedzi pozytywnej "TAK" oznacza zgodę, zaś udzielenie odpowiedzi negatywnej "NIE" oznacza brak zgody:
1) na wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej (odpowiedź na pytanie pierwsze);
2) na utrzymanie dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa (odpowiedź na pytanie drugie);
3) na bezpośrednie wpisanie do ustawy - Ordynacja podatkowa zasady, zgodnie z którą w przypadku istnienia wątpliwości prawnych organ zobowiązany jest wątpliwości te rozstrzygać na korzyść podatnika (odpowiedź na pytanie trzecie).".
§ 5.Kalendarz czynności związanych z przeprowadzeniem referendum stanowi załącznik do postanowienia.
§ 6.Postanowienie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIK
KALENDARZ CZYNNOŚCI ZWIĄZANYCH Z PRZEPROWADZENIEM REFERENDUM OGÓLNOKRAJOWEGO
Data wykonania czynności referendalnych*
Treść czynności referendalnej
1
2
do dnia 23 lipca 2015 r.
- utworzenie obwodów głosowania w szpitalach, zakładach pomocy społecznej, zakładach karnych i aresztach śledczych, w domach studenckich i zespołach domów studenckich oraz ustalenie ich granic, siedzib i numerów
do dnia 28 lipca 2015 r.
- zawiadomienie Państwowej Komisji Wyborczej przez podmioty uprawnione o zamiarze uczestniczenia w kampanii referendalnej w programach radiowych i telewizyjnych nadawców publicznych;
- podanie do wiadomości publicznej informacji o numerach i granicach obwodów głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji do spraw referendum, w tym o lokalach obwodowych komisji do spraw referendum dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych uprawnionych do udziału w referendum, a także o możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika
do dnia 7 sierpnia 2015 r.
- zgłaszanie przez armatorów wniosków o utworzenie obwodów głosowania na polskich statkach morskich;
- zgłaszanie kandydatów do obwodowych komisji wyborczych przez podmioty uprawnione
do dnia 16 sierpnia 2015 r.
- powołanie obwodowych komisji do spraw referendum;
- podanie do wiadomości publicznej informacji o numerach i granicach obwodów głosowania utworzonych za granicą oraz siedzibach obwodowych komisji do spraw referendum;
- sporządzenie spisów osób uprawnionych do udziału w referendum
od dnia 16 sierpnia 2015 r.
do dnia 23 sierpnia 2015 r.
- składanie przez żołnierzy pełniących zasadniczą lub okresową służbę wojskową oraz pełniących służbę w charakterze kandydatów na żołnierzy zawodowych lub odbywających ćwiczenia i przeszkolenie wojskowe, a także ratowników odbywających zasadniczą służbę w obronie cywilnej poza miejscem stałego zamieszkania, policjantów z jednostek skoszarowanych, funkcjonariuszy BOR, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej pełniących służbę w systemie skoszarowanym, wniosków o dopisanie do wybranego przez nich spisu osób uprawnionych do udziału w referendum, sporządzonego dla miejscowości, w której odbywają służbę
od dnia 21 sierpnia 2015 r.
do dnia 4 września 2015 r.
- nieodpłatne rozpowszechnianie w programach publicznych nadawców radiowych i telewizyjnych audycji referendalnych podmiotów uprawnionych
do dnia 22 sierpnia 2015 r.
- zgłaszanie zamiaru głosowania korespondencyjnego
do dnia 28 sierpnia 2015 r.
- składanie wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania
do dnia 1 września 2015 r.
- składanie wniosków o dopisanie do spisu osób uprawnionych do udziału w referendum w wybranym przez siebie obwodzie głosowania
do dnia 3 września 2015 r.
- składanie przez osoby uprawnione do udziału w referendum przebywające na statkach morskich wniosków o wpisanie do spisu osób uprawnionych do udziału w referendum utworzonych na tych statkach;
- składanie przez osoby uprawnione do udziału w referendum przebywające za granicą zgłoszeń w sprawie wpisania do spisu osób uprawnionych do udziału w referendum w obwodach głosowania utworzonych za granicą
w dniu 4 września 2015 r.
o godzinie 2400
- zakończenie kampanii referendalnej
w dniu 6 września 2015 r.
godz. 600-2200
- głosowanie
Osoba odpowiedzialna za:
  • wytworzenie informacji: Bartosz Dmochowski
  • wprowadzenie informacji do podstrony BIP: Bartosz Dmochowski (10/07/2015 11:04:07)
  • zaakceptowanie treści informacji: Bartosz Dmochowski (10/07/2015 11:04:07)
  • ostatnią zmianę treści wiadomości: Bartosz Dmochowski (10/07/2015 11:15:22)
Informujemy, że wszelkie szczegółowe informacje nt. Referendum ogólnokrajowego można znaleźć na stronach internetowych Państwowej Komisji Wyborczej
 

Osoba odpowiedzialna za:
  • wytworzenie informacji: Bartosz Dmochowski
  • wprowadzenie informacji do podstrony BIP: Bartosz Dmochowski (10/07/2015 11:08:56)
  • zaakceptowanie treści informacji: Bartosz Dmochowski (10/07/2015 11:14:45)
  • ostatnią zmianę treści wiadomości: Bartosz Dmochowski (10/07/2015 11:14:45)