logo
logo bip
INFORMACJA
KOMISARZA WYBORCZEGO
W POZNANIU I
z dnia 6 września 2019 r.


Na podstawie art. 16 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2019 r. poz. 684 i 1504) Komisarz Wyborczy w Poznaniu I przekazuje informację o numerach oraz granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych oraz możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 13 października 2019 r.:
 
Nr obwodu głosowania
Granice obwodu głosowania
Siedziba obwodowej komisji wyborczej
1
CZAPURY
Świetlica Wiejska,
ul. Poznańska 78,
61-160 Czapury

 
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
2
BABKI, GŁUSZYNA LEŚNA, KUBALIN, WIÓREK
Szkoła Podstawowa,
ul. Poznańska 78,
61-160 Czapury

 
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
3
DASZEWICE
Świetlica Wiejska,
ul. Piotrowska 5,
61-160 Daszewice

4
ROGALINEK, SASINOWO
Świetlica Wiejska,
ul. Kościelna 3,
62-022 Rogalinek

5
ROGALIN
Szkoła Podstawowa,
ul. Poznańska 8,
62-022 Rogalin

 
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
6
MIECZEWO, RADZEWICE, ŚWIĄTNIKI
Świetlica Wiejska,
ul. Kórnicka 8A,
62-022 Świątniki

7
BOLESŁAWIEC, BORKOWICE, DRUŻYNA, NOWINKI
Centrum Kształcenia,
ul. Powstańców Wielkopolskich 3,
62-053 Nowinki

8
KONSTANTYNOWO, PECNA
Szkoła Podstawowa,
ul. Szkolna 19,
62-053 Pecna

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
9
DYMACZEWO NOWE, DYMACZEWO STARE, JEZIORY, KROSINKO, LUDWIKOWO
Szkoła Podstawowa,
ul. Wiejska 43,
62-050 Krosinko

 
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
10
KROSNO, ulice: Główna, Graniczna, Jasna, Jesienna, Krosińska, Leśna, Nadleśna, Orzechowa, Piaskowa, Pogodna, Przemysłowa, Rzemieślnicza, Słoneczna, Sosnowa, Spokojna, Tęczowa, Tylna (od ul. Piaskowej do ul. Jesiennej), Wiosenna, Zielona, Żwirowa
Zespół Szkół,
ul. Główna 43,
62-050 Krosno

 
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
11
KROSNO, ulice: Boczna, Krótka, Miodowa, Nektarowa, Olszynkowa, Osiedle Miodowe, Osiedle Olszynka, Polna, Tylna (od ul. Bocznej do ul. Piaskowej)
Świetlica Wiejska,
ul. Piaskowa 6,
62-050 Krosno

 
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
12
MOSINA - Osiedle nr 3, ulice: Akacjowa, Bukowa, Cisowa, Dębowa, Długa, Grabowa, Jarzynowa, Jaworowa, Jesionowa, Jodłowa, Kalinowa, Kanałowa, Kasprowicza, Kasztanowa, Kolejowa (od ul. Śremskiej do ul. Leszczyńskiej), Leszczyńska (od ul. Śremskiej do ul. Skrytej), Łazienna, Ogrodowa, Olchowa, Strzałowa, Strzelecka (od ul. Leszczyńskiej do ul. Głogowej), Torowa, Wierzbowa
Przedszkole nr 4,
ul. Kasprowicza 28,
62-050 Mosina

13
MOSINA - Osiedle nr 3, ulice: Adama Asnyka, Aleksandra Gierymskiego, Artura Grottgera, Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Bolesława Śmiałego, Głogowa, Henryka Siemiradzkiego, Jacka Malczewskiego, Jana Cybisa, Józefa Chełmońskiego, Juliana Fałata, Juliana Ursyna Niemcewicza, Katarzyny Kobro, Kazimierza Jagiellończyka, Kazimierza Odnowiciela, Kazimierza Wielkiego, Krasickiego, Królowej Jadwigi, Leona Wyczółkowskiego, Leszczyńska (od ul. Skrytej do granic miasta), Mieszka I, Skryta, Stanisława Wyspiańskiego, Stefana Batorego, Strzelecka (od ul. Głogowej do granic miasta), Władysława Łokietka, Władysława Strzemińskiego, Wojciecha Kossaka, Zofii Stryjeńskiej
Zespół Szkół,
ul. Krasickiego 16,
62-050 Mosina

 
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
14
MOSINA - Osiedle nr 5, ulice: Czwartaków, Jasna, Klonowa, Krosińska, Kwiatowa, Podgórna, Ptasia, Słoneczna, Sosnowa, Szpakowa, Wrzosowa, Wybickiego, Stanisława Lema, Śremska (od torów kolejowych do granicy miasta)
Mosiński Ośrodek Kultury,
ul. Dworcowa 4,
62-050 Mosina

 
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
15
MOSINA - Osiedle nr 6, ulice: Budzyńska, Aleksandra Fredry, Kilińskiego (od ul. Mickiewicza do ul. Szosa Poznańska), Kołłątaja, Konopnickiej (od ul. Krotowskiego do ul. Orzeszkowej), Krotowskiego (od ul. Mostowej do ul. Budzyńskiej), Krótka, Mickiewicza, Niepodległości, Orzeszkowej, Powstańców Wielkopolskich, Pożegowska, Prusa, Reja, Reymonta, Sienkiewicza, Skrzynecka, Spacerowa, Wiejska, Harcerska, Fiedlera, Henryka Łasaka, Stanisława Marusarza, Szosa Poznańska (od ul. Krotowskiego do ul. Poniatowskiego), Tadeusza Ślusarskiego, Glinki, Cegielniana;
MOSINA - Osiedle nr 7, ulice: Alfreda Szklarskiego, Aliny i Czesława Centkiewicz, Bronisława Malinowskiego, Feliksa Stamma, Gabrieli Zapolskiej, Huberta Wagnera, Ireny Jurgielewiczowej, Janusza Domagalika, Janusza Kusocińskiego, Jeziorna, Kazimiery Iłłakowiczówny, Kazimierza Górskiego, Konopnickiej (od ul. Orzeszkowej do granic miasta), Kornela Makuszyńskiego, Krańcowa, Mariana Brandysa, Marii Kownackiej, Marii Kuncewiczowej, Władysława Komara
Przedszkole Nr 2,
ul. Powstańców Wielkopolskich 1,
62-050 Mosina

16
MOSINA - Osiedle nr 1, ulice: Dworcowa, Farbiarska, Garbarska, Kilińskiego (od ul. Słowackiego do ul. Szosa Poznańska), Kolejowa (od ul. Sowinieckiej do ul. Śremskiej), Kościelna, Kościuszki, Krotowskiego (od ul. Mostowej do Placu 20 Października), Mostowa, Niezłomnych, Nowa, Plac 20 Października, Poznańska, rondo Budzyń, Rzeczna, Słowackiego, Sowiniecka (od ul. Farbiarskiej do torów kolejowych), Spokojna, Szkolna, Śremska (od ul. Wawrzyniaka do torów kolejowych), Tylna, Wawrzyniaka, Wąska
Specjalny Ośrodek
Szkolno - Wychowawczy,
ul. Kościelna 2,
62-050 Mosina

17
MOSINA - Osiedle nr 2, ulice: Cedrowa, Chodkiewicza, Chopina, Czajkowskiego, Czarnokurz, Gajowa, Jana Matejki, Kopernika, Leśna, Piotra Mocka, Modrzewiowa, Mokra, Moniuszki, Nizinna, Nowowiejskiego, Mariana Obsta, Osiedlowa, Paderewskiego, Platanowa, Poniatowskiego, Rzeczypospolitej Mosińskiej, Studzienna, Szosa Poznańska (od ul. Poniatowskiego do granic miasta), Szyszkowa, Świerkowa, Wieniawskiego, Wincentego Różańskiego, Wodna, Wysoka, Zieleniec
Szkoła Podstawowa nr 1,
ul. Szkolna 1,
62-050 Mosina

 
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
18
MOSINA - Osiedle nr 4, ulice: Agrestowa, Czarnieckiego, Morelowa, Obrzańska, Sowiniecka (północna strona od torów do ul. Topolowej), Sowińskiego (od ul. Topolowej do torów kolejowych), Śliwkowa, Targowa, Wiatrowa
Zespół Szkół
im. Adama Wodziczki,
ul. Topolowa 2,
62-050 Mosina

19
MOSINA - Osiedle nr 4, ulice: Brzoskwiniowa, Brzozowa, Czereśniowa, Gruszkowa, Jabłkowa, Jagodowa, Łąkowa, Piaskowa, Porzeczkowa, Poziomkowa, Skrajna, Sowińskiego (od ul. Topolowej do ul. Marcinkowskiego), Topolowa, Wiśniowa
Szkoła Podstawowa nr 2,
ul. Sowiniecka 75,
62-050 Mosina

 
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
20
MOSINA - Osiedle nr 4, ulice: Bruno Schulza, Cypriana Kamila Norwida, Dembowskiego, Gałczyńskiego, Jana Brzechwy, Janiny Porazińskiej, Jarosława Iwaszkiewicza, Juliana Tuwima, Leopolda Staffa, Leśmiana, Marcinkowskiego, Marii Dąbrowskiej, Sowiniecka (północna strona: od ul. Topolowej do granic miasta; południowa strona: od torów kolejowych do granic miasta), Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Wiosny Ludów, Witolda Gombrowicza, Zofii Nałkowskiej, Żeromskiego
Szkoła Podstawowa nr 2,
ul. Sowiniecka 75,
62-050 Mosina

 
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
21
SOWINIEC, SOWINKI, BOGULIN, BARANOWO, KRAJKOWO, BARANÓWKO, ŻABINKO
Klub Rolnika,
Sowinki 1C,
62-050 Sowinki

22
Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów-Szpital w Ludwikowie (obwód zamknięty, dostępny tylko dla pacjentów Szpitala)
Szpital w Ludwikowie,
Ludwikowo ul. Leśna 1,
62-050 Mosina

 
Głosować korespondencyjnie mogą wyborcy posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o:
  1. całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji;
  2. całkowitej niezdolności do pracy;
  3. niezdolności do samodzielnej egzystencji;
  4. o zaliczeniu do I grupy inwalidów;
  5. o zaliczeniu do II grupy inwalidów;
a także osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny.
Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien zostać zgłoszony do Komisarza Wyborczego w Poznaniu I najpóźniej do dnia 30 września 2019 r.

Głosować przez pełnomocnika mogą wyborcy którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 75 lat lub posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu
rentowego o:
  1. całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji;
  2. całkowitej niezdolności do pracy;
  3. niezdolności do samodzielnej egzystencji;
  4. o zaliczeniu do I grupy inwalidów;
  5. o zaliczeniu do II grupy inwalidów;
a także osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny.
Wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa powinien zostać złożony do Burmistrza Gminy Mosina najpóźniej do dnia 4 października 2019 r.

Głosowanie w lokalach wyborczych odbywać się będzie w dniu 13 października 2019 r. od godz. 700 do godz. 2100.
 
Komisarz Wyborczy w Poznaniu I: Krzysztof Józefowicz