Posprzątaj po swoim pupilu

Posprzątaj po swoim pupilu

Na terenie całej Gminy Mosina, na osiedlach i w sołectwach dla właścicieli czworonogów przygotowano stojaki z bezpłatnymi woreczkami do usuwania odchodów. Woreczki mają stanowić ułatwienie dla opiekunów zwierząt i skłonić do usuwania zanieczyszczeń pozostawionych przez psy i inne zwierzęta domowe na chodnikach, placach, terenach zieleni oraz innych obiektach i terenach publicznych. Przypominamy, że sprzątanie po zwierzętach to nie tylko dobra wola, czy wyraz dbałości o środowisko, ale przede wszystkim obowiązek. Za nieprzestrzeganie obowiązku sprzątania grozi mandat do 500 zł.

Czy wiesz, że...?
W psich odchodach występuje wiele drobnoustrojów, które mogą być przyczyną groźnych chorób zakaźnych i pasożytniczych u ludzi. Na zakażenie najbardziej narażone są dzieci bawiące się na placach zabaw, trawnikach i w piaskownicach.

Bezpłatne woreczki, które są dostępne w tzw. „psich stacjach", czyli stojakach, są ekologiczne i podlegają degradacji w środowisku naturalnym, dodatkowo pozwalają na sprzątnięcie odchodów bez brudzenia rąk, używania dodatkowych narzędzi i mogą być bezpiecznie wyrzucane do koszy na śmieci.
Kosze na psie odchody znajdują się w następujących lokalizacjach: